Virus na horách

Připevnit si na kabát žlutou Davidovu hvězdu s nápisem NEOČKOVÁN je něco tak strašlivě nízkého, že člověk nemá chuť se k tomu moc vyjadřovat. Je to nekonečně zvrhlé a nemorální. Jak může někdo, kdo se obává, že ho nepustí do kina nebo k moři na dovolenou, srovnávat svou zátěž s utrpením milionů lidí, kteří byli určeni k smrti?!!! Nerozumím tomu. Totální marketingové fiasko, prosím, už s tím nechoďte ven.

Chtěl jsem původně psát o něčem jiném. Máme skvělé prostory pro semináře. Moderní, s nádherným výhledem z šestého patra nového baráku, s vynikajícím cateringem. Bohužel, teď se nemůžeme setkávat. Mrzí nás to, ale chápeme, že nás vláda zavřela. Čísla covidu jsou skutečně strašná. Naštěstí můžeme z těchto prostor dělat i kvalitní online přenosy. Máme tam profesionální kameru, která zabírá celou místnost, takže naše setkání vypadají velmi pěkně. Asi o milion procent lépe než „selfie“ z notebooku. Přesto se nemůžeme dočkat, až se zase budeme moci potkávat osobně. Je to jiná úroveň komunikace.

A teď se dostávám k věci. Přestože počet nakažených láme rekordy a denně předčasně umírá mnoho seniorů, spousta lidí se tváří, že se nic neděje. Že virus neexistuje a vláda nám lže. Abychom si rozuměli, vůbec nemluvím o desítkách tisíc lidí, které stát uvrhl do existenční nouze. A neodpustitelně je nechává napospas. Teď mluvím o těch, kteří, zdá se, nouzí netrpí a hromadí se na horách, protože si tuto zábavu nedokážou odpustit. O lidech, kteří roušku nosí pod nosem nebo vůbec, nebudou přece kvůli nikomu omezovat svou svobodu. Ti nejpokleslejší si našijí hvězdu.

Také se těšíme, až své kurzy povedeme prezenčně. Počkáme na to. Někteří si odříct neumějí. Svoboda bez solidarity. -lib-

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email