Slovo roku 2021

Vztahy. To bude slovo letošního roku. Přestože to možná zní málo pravděpodobně. Ostatně už dnes, první den roku 2021, je jasné, že jedním z nejčastěji skloňovaných slov bude „vakcína“. A pak taky „očkování“. A „Pfizer“. A taky „neočkovač“. A spousta dalších slov. Ale to – významově – nejpodstatnější bude mít šest písmen. VZTAHY.

Pandemie koronaviru totiž zahýbala vztahy tak, jako se to nepovedlo ani prezidentovi této země. Zahýbala jimi z jejich podstaty. Pokud jde člověku o život či existenci, jde stranou nános naučeného chování, odkrývá se to opravdové. Odkrývají se často hluboce zakořeněné strachy, obavy a nejistota. A taky pud sebezáchovy, touha přežít v životě i v byznysu.

Největším nepřítelem přežití je samota. Proto vztahy. Letos, víc než kdy jindy, bude nutné si vztahy udržet. A navazovat nové. I když kvůli tomu někdy budeme muset změnit úhel pohledu na věci. Budeme muset opustit bezpečí své komfortní zóny, nebo třeba překonat vrozenou lenost. Letošní rok zachrání sounáležitost.   -pet-

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email