20 let v první linii

Za mnoho let novinařiny, šéfování a PR jsme slyšeli mnoho příběhů a poznali spousty odborníků, ředitelů, pracantů, selfmademanů, nadšenců, byznysmenů, expertů, inovátorů, obchodníků, kreativců, nomádů. Poznali jsem mnoho těch, kteří dělají věci s láskou, ale málokdo o nich ví. A rozhodli jsem se, že chceme pomáhat všem, které stojí za to poslouchat a sledovat.

Dalibor Martínek

Šest let jsem byl šéfredaktorem týdeníku Ekonom. Jako garant ekonomického obsahu celého vydavatelství Economia jsem určoval, o čem a jak psát v Hospodářských novinách či na Aktuálně.cz. Předtím jsem byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin. Pomáhal jsem založit a etablovat deník E15, stál jsem u rozjezdu programu ČT24 v České televizi či vedl domácí ekonomiku v Hospodářských novinách. 

Psal jsem, editoval, řídil redakce, vymýšlel témata, rozvíjel nové produkty, určoval strategii. Nebo třeba učil mladší kolegy. Přes dvacet let jsem tvořil obsah klíčových českých médií.  Vím, jak přemýšlejí novináři, jak pracují. A také vím, co a jak se snaží do médií dostat firmy, politici, nejrůznější organizace či PR agentury a jejich zaměstnanci. Vím, co funguje, a co ne. Cítím, že nastal čas podělit se o své zkušenosti.

Petra Martínková

Otvírák. Kouzelné slovo novin. Jejich první strana. Osm let jsem denně psala na hlavní stránky Lidových novin. Otvíráky, články, komentáře, sloupky, reportáže, rozhovory. Osm let jsem více než zblízka sledovala, jak se firmy, organizace, PR agentury, PíÁristé a další snaží do novin dostat. Na otvírák. Nebo kamkoliv jinam. Předtím jsem psala pro Českou informační agenturu, potom pro týdeník Ekonom. 

A pak jsem se zamilovala do nezisku. Přes dva roky pracuji jako tisková mluvčí a PR manažerka jedné z největších českých neziskovek Magdalény, o.p.s. Za sebou mám mediálně úspěšné celorepublikové PR kampaně i přesně zacílenou krizovou komunikaci, která na několik dní ovládla otvíráky všech hlavních médií a díky které se podařilo zcela otočit pohled nejvyšších politiků ovlivňujících činnost neziskovek.