Kellner jako Jobs? Těžko. Nepovedený rozhovor na ČT

Hodně trapný rozhovor Michala Kubala s Vladimírem Mlynářem o Petru Kellnerovi včera večer v České televizi. Michal Kubal je sice legenda, zaslouženě, ale na tento rozhovor jako by nebyl vůbec připravený. Ptal se jako elév a nahrával banálními dotazy. Na Střední Východ je expert, ale tohle? Jak to pan Kellner dělal, že byl tak dobrý? A dokáže ho někdo nahradit? To bude velmi těžké, odpovídá Mlynář a obličej mu cuká tak, až divák čeká, jestli se manažer skutečně rozpláče. Kubal nechal Mlynáře předestřít legendu o vizionáři Petru Kellnerovi, druhém Stevu Jobsovi. Nevím, jestli byl Kellner vizionář, druhý Jobs. Jeho mediální obraz, který měl Mlynář deset let na starost, vypadal jinak. Člověk, který uměl vydělat peníze. Držel si soukromí a tahal za nitky. Půjčoval peníze za solidní úrok, v Česku, Rusku i v Číně, kamarádil se s mocnými. Dceři koupil drahého koně. Měl být mediální obraz jiný? Měl Kellner nějaké poselství? Nevíme. Byla to práce Vladimíra Mlynáře. Ten však patrně místo práce na mediálním obrazu přijal zadání od šéfa, který si evidentně přál, aby o něm nebylo vidu slechu. OK, proč ne. Hlavní Mlynářovou starostí tak bylo, aby v některém médiu nevyšla neschválená fotka Petra Kellnera. Bombardoval arogantně managementy mediálních domů s výhrůžkami právními kroky, místo aby mluvil s novináři. Nevím, kde bývalý šéfredaktor Respektu přišel k myšlence, že obsah médií se ovlivňuje prostřednictvím managementu. Teď tohoto líného, tlustého kocoura probudili a přivedli do České televize vyprávět legendu o druhém Stevu Jobsovi. Pozdě, pane Mlynáři.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho.