Hledá se nejdůležitější mluvčí

Zůstaňte s námi v kontaktu. To píše ministerstvo zdravotnictví na svém webu. V sekci Tiskové centrum. Pod titulkem je číslo na pevnou linku (volat jen do 13ti hodin) a mejl. Na stejné stránce je ještě druhý sloupec s titulkem Ministr zdravotnictví, kde najdete fotku ministra Blatného BEZ ROUŠKY, a výčet jeho titulů.

My bychom v kontaktu rádi byli. Úřad, kde poslední tisková zpráva má datum 23. prosince – byly přece Vánoce, že -, však není v kontaktu s realitou. Což bohužel potvrzuje i aktuální výběr nového šéfa komunikace. Úřad hledá zkušeného manažera. Žádá vysokoškolské vzdělání, léta mediální praxe, strategii komunikace, dokonce prověrku pro práci s utajovanými informacemi. Nabízí však plat řidiče. Asi v logice řízení jako řízení.

Napadají mě dva momenty. Za prvé, mizerný plat patrně vynahradí obří bonusy, jak je ostatně v eráru zvykem. Peníze se vždy najdou. Z druhé: není už nový šéf vybrán, a výběrko je jen kulisou, která má odradit neprověřené snaživce?

Ekonom Miroslav Zámečník, notorický účastník všemožných NERVů, v rozhovoru pro iDnes prohlásil, že česká státní správa potřebuje koňskou dávku reforem. Způsob výběru šéfa komunikace ministerstva zdravotnictví mu dává za pravdu. Ale, řeči se vedou… -lib-

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email